Úřední hodiny od 16. 3. 2020 do odvolání:
pondělí a středa 8:00 – 11:00 hodin
Do budovy školy budou vpouštěny cizí osoby včetně žáků/studentů pouze v odůvodněných případech, a to na nezbytně nutnou dobu. Jejich případný pohyb v budově školy bude možný jen v nutných případech, se souhlasem člena vedení. Kontakty s jinými osobami budou omezeny na nezbytně nutnou míru.
Světlana Jančaříková
Magické datum 20.2.2020 přineslo vítězství soutěžícím třídy 2.C, kteří se účastnili školního kola soutěže v klinické propedeutice. Odborná porota to neměla vůbec jednoduché, vybírala z 10 příspěvků, které byly na velmi dobré úrovni. Prezentace si připravili žáci druhých ročníků oboru zdravotnický asistent a dokázali zaujmout nejen porotu, ale i diváky. Na 1. místě se umístil se svým příspěvkem UZ v graviditě Alexandr Zloch, 2. místo obsadila Yveta Šůstková a Michaela Kovačíková s příspěvkem Vyšetření zrakové ostrosti a barvocitu a 3. místo vybojoval Radim Kastner s příspěvkem Detekce sentinelové uzliny.
Olga Králíková
Ve středu 26. 2. 2020 proběhlo školní kolo festivalu ošetřovatelských kazuistik žáků 3. ročníků oboru Zdravotnický asistent. Nejlepší kazuistiku vybírali samotní žáci a první místo získala Markéta Hauerlandová s názvem – Ošetřovatelská péče u pacienta s ileostomií. Ta nás bude reprezentovat v regionálním kole, které se koná 25. 3. 2020. Přejeme jí hodně úspěchů a krásné umístění. Chtěla bych také poděkovat všem soutěžícím, posluchačům za jejich pozornost, ale také odborným učitelkám za metodické vedení prezentujících při přípravě kazuistik.
Eva Řeháková
Dne 11. 2. 2020 se třída 1.O zúčastnila Krajské matematické soutěže třídních kolektivů. Ve své kategorii obsadili žáci třídy krásné 3. místo. Blahopřejeme.
Kamil Šrubař
Bylo to přesně 18. února 2020, kdy se na naší škole uskutečnilo školní kolo XV. ročníku Psychologické olympiády. Letos žáci zpracovávali téma:“ MŮJ VELKÝ SEN“. Všichni soutěžící prezentovali svá rozmanitá díla a následně čelili otázkám vážené poroty. Kreativními nápady a také svými motty inspirovali nejen porotu, ale také publikum a ostatní soutěžící. A jak to všechno na konec dopadlo? Na třetím místě se umístila s názvem práce „TOUHA VRÁTIT ČAS“ Diana Pluháčková, druhé místo obsadila s názvem „JAK DOSÁHNOUT SVÝCH SNŮ“ Karolína Miklíková a na prvním místě se umístil s názvem práce „ SEN DESMONDA DOSSE“ Kryštof Balajka. Všem soutěžícím děkujeme za účast a oceňujeme snahu udělat něco více nad rámec svých každodenních povinností. Výhercům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v regionál¬ním kole.
Alice Stašová
Pojďme udělat dobrý skutek – 13. března.
Světlana Jančaříková
Mise
Věříme v to, že pečovat o druhého znamená přiblížit se k němu a uvidět v něm člověka.
Vize
Naše škola je prostorem ke vzdělávání a výchově cílevědomých a rozvinutých osobností; zdravotnických pracovníků, schopných a ochotných pomáhat.
Široké a otevřené dveře charakterizují otevřenost k žákům, studentům, rodičům, odborné i laické veřejnosti všech generací.
Cihlové stěny poukazují k nejlepší tradici zlínského školství, to znamená těsné propojení teorie s praxí – školy s nemocnicí.
Sloupy symbolizují stabilitu, pečlivost, pracovitost a osobní přístup.
Vítám Vás na stránkách Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Zlín. Naše vzdělávací zařízení se řadí k tradičním a významným středním školám regionu.
Velkou devizou školy je, že je zaměřena výhradně na výuku zdravotnických oborů. Pro absolventy základních škol jsou to obory ošetřovatel a zdravotnický asistent, pro absolventy středních škol diplomovaná všeobecná sestra a diplomovaný zdravotnický záchranář. Nezaměřujeme se pouze na samotnou výuku, ale snažíme souběžně pro žáky a studenty vytvářet podmínky pro zájmovou činnost a nabízet jim aktivity přirozeně doplňující a rozvíjející získané vědomosti. Velký důraz klademe na estetičnost prostředí školy a budování zájmu žáků a studentů o jeho udržování a zdokonalování.
Znakem naší školy je profesionalita a náročnost pedagogického týmu skloubená s jeho lidským, osobním a empatickým přístupem. Samozřejmostí je při tom vzájemná úcta mezi vyučujícími a žáky. Snažíme se vést žáky a studenty k samostatnosti, zvyšování své odpovědnosti a k posilování role vlastní aktivity.
Na baťovskou tradici navazujeme důrazem na slovo spolupráce. Základem je rozvoj spolupráce v trojúhelníku žák, rodič, učitel, stejně jako spolupráce mezi všemi pracovníky školy. Chápeme zároveň školu jako přirozené komunitní centrum a proto je naším záměrem využít materiálního i lidského potenciálu školy ke spolupráci s institucemi a obyvateli Zlína. K tomuto účelu škola vytvořila vlastní instituci – Akademii v Broučkově ulici a postupně se snaží vytvářet nabídku pro obyvatele všech věkových kategorií. Je potěšitelné, že se do těchto aktivit přirozeně zapojují i naši žáci a studenti.
Naše škola nabízí příjemné a bezpečné prostředí, ve kterém se mohou žáci a studenti profesně i osobnostně rozvíjet. Věřím proto, že většina současných žáků a studentů je v naší škole spokojena jak s klimatem, tak i s úrovní vzdělávání a výchovy. Dokladem dobré práce všech pracovníků školy je, že naši absolventi s téměř stoprocentní úspěšností získávají zaměstnání nebo pokračují ve studiu na vyšších nebo vysokých školách.
Pro ty, kteří teprve uvažují o volbě školy, jsme proto výbornou volbou. Přijďte se sami přesvědčit.
Mgr. Hynek Steska, ředitel školy