Světlana Jančaříková
Dne 18. června 2024 v odpoledních hodinách naše dobrovolnice z Klubu zdravušek spolupracovaly s Dobrovolnickým centrem KNTB a. s., Zlín na Dnu dětí. V areálu nemocnice bylo pro děti zaměstnanců připraveno spoustu her a zábavy. Na stanovišti, které si připravily žákyně naší školy, si děti mohly vyzkoušet ošetřování a vyšetřování na modelu kojence, prohlédnout si zdravotnické pomůcky a vymalovat si obrázky se zdravotnickou tématikou. Nejen děti, ale i naše žákyně si odpoledne moc užily.
Eva Kovářová
Dne 25.6. 2024 naši žáci prvního a druhého ročníku předávali své zkušenosti, které získali v hodinách První pomoci. Jejími posluchači se stali žáci 1. ZŠ v Napajedlích. A jaké dovednosti si procvičovali? Začali obvazovou technikou, zástavou krvácení, ošetřovali zlomeniny a nakonec to nejdůležitější, a to je kardiopulmonální resuscitace u dospělého i dítěte. Návštěva našich žáků v Napajedlích se již stala tradicí a už nyní se těšíme na příští rok.
Alice Stašová
Tři týdny uběhly rychleji než voda. Většina z nás má v hlavě zmatek z toho, co se vůbec stalo a jak to mohlo vůbec takovým tempem uběhnout. Ještě si to nějakou dobu necháme zpracovat v hlavách, přece jenom je náročné pochopit, jak tři týdny mohly být tak bezchybné a skvělé. Byl to pro nás nezapomenutelný zážitek plný emocí jak dobrých, tak i těch špatných. Panovala nepopsatelná radost z toho, co můžeme prožívat, ale také jsme se neobešli bez stesku a myšlenek na to, jak se asi mají naši blízcí. Každopádně krátkodobý smutek či stesk okamžitě přebila nadšenost z krás Řecka, ze společně strávených chvilek či vděčnosti seniorů, o které jsme se starali. Každý den nás obklopovala radost ze života místních obyvatel, především jsme si vychutnávali jejich skvělé jídlo, obdivovali jsme krásné památky, pláže a všechna různá místa, která jsme navštívili. Společně jsme si uvědomili, jak je jazyk silným nástrojem mezi lidmi a jak je frustrující nerozumět druhému, i když bychom si tak rádi spolu povídali. S komunikací nám pomáhala naše překladatelka Šárka, které tímto posíláme díky a velké objetí – teď už z České republiky. Na závěrečném ceremoniálu nám bylo řečeno, že naše skupina byla jedna z nejlepších, čímž jsme dojali i paní ředitelku organizace. Jsme na sebe navzájem hrdí, jak jsme to zvládli. Geiá sas!
Za stážisty: Barbora Matouchová, Sabina Opavská a Vendula Surovcová
Michaela Matoušů
Nejlepší latináři z prvních ročníků se utkali na každoroční soutěži Certamen latinum. Zbraněmi byly opět záludné koncovky genitivu a těžko ovladatelná adjektiva, kterými se soutěžící prosekávali nepřehlednými hvozdy latinsko-řecké zdravotnické terminologie. Závěrečný souboj prověřil znalosti antických reálií. Na obrázku je jedna z vítězek – Monika Lakotová z 1.B, která obsadila 1.místo spolu s Danielou Škráčkovou z 1.C. Na 2. a 3.místě se umístily Zuzana Bednářová (1.A) a Pavlína Medková (1.B). Gratulujeme.
Lenka Březíková
Ve středu 19. června proběhlo na DM odpolední klání v deskových hrách v rámci šablon OP JAK. Akce se zúčastnily ubytované dívky prvních a druhých ročníků a i přes velmi teplé počasí podávaly skvělé výkony ve vědomostních dovednostech. A vítězové? No přece všechny dívky, kteří se akce zúčastnily a smysluplně tak využily horké slunečné odpoledne na domově mládeže k týmovému soutěžení a zábavě!
Petr Kudla
Mise
Věříme v to, že pečovat o druhého znamená přiblížit se k němu a uvidět v něm člověka.
Vize
Naše škola je prostorem ke vzdělávání a výchově cílevědomých a rozvinutých osobností; zdravotnických pracovníků, schopných a ochotných pomáhat.
Široké a otevřené dveře charakterizují otevřenost k žákům, studentům, rodičům, odborné i laické veřejnosti všech generací.
Cihlové stěny poukazují k nejlepší tradici zlínského školství, to znamená těsné propojení teorie s praxí – školy s nemocnicí.
Sloupy symbolizují stabilitu, pečlivost, pracovitost a osobní přístup.
Vítám Vás na stránkách Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Zlín. Naše vzdělávací zařízení se řadí k tradičním a významným středním školám regionu.
Velkou devizou školy je, že je zaměřena výhradně na výuku zdravotnických oborů. Pro absolventy základních škol jsou to obory ošetřovatel a zdravotnický asistent, pro absolventy středních škol diplomovaná všeobecná sestra a diplomovaný zdravotnický záchranář. Nezaměřujeme se pouze na samotnou výuku, ale snažíme souběžně pro žáky a studenty vytvářet podmínky pro zájmovou činnost a nabízet jim aktivity přirozeně doplňující a rozvíjející získané vědomosti. Velký důraz klademe na estetičnost prostředí školy a budování zájmu žáků a studentů o jeho udržování a zdokonalování.
Znakem naší školy je profesionalita a náročnost pedagogického týmu skloubená s jeho lidským, osobním a empatickým přístupem. Samozřejmostí je při tom vzájemná úcta mezi vyučujícími a žáky. Snažíme se vést žáky a studenty k samostatnosti, zvyšování své odpovědnosti a k posilování role vlastní aktivity.
Na baťovskou tradici navazujeme důrazem na slovo spolupráce. Základem je rozvoj spolupráce v trojúhelníku žák, rodič, učitel, stejně jako spolupráce mezi všemi pracovníky školy. Chápeme zároveň školu jako přirozené komunitní centrum a proto je naším záměrem využít materiálního i lidského potenciálu školy ke spolupráci s institucemi a obyvateli Zlína. K tomuto účelu škola vytvořila vlastní instituci – Akademii v Broučkově ulici a postupně se snaží vytvářet nabídku pro obyvatele všech věkových kategorií. Je potěšitelné, že se do těchto aktivit přirozeně zapojují i naši žáci a studenti.
Naše škola nabízí příjemné a bezpečné prostředí, ve kterém se mohou žáci a studenti profesně i osobnostně rozvíjet. Věřím proto, že většina současných žáků a studentů je v naší škole spokojena jak s klimatem, tak i s úrovní vzdělávání a výchovy. Dokladem dobré práce všech pracovníků školy je, že naši absolventi s téměř stoprocentní úspěšností získávají zaměstnání nebo pokračují ve studiu na vyšších nebo vysokých školách.
Pro ty, kteří teprve uvažují o volbě školy, jsme proto výbornou volbou. Přijďte se sami přesvědčit.
Mgr. Hynek Steska, ředitel školy